תפריט ראשי:

חיפוש באתר

Categories

מאי 2022
א ב ג ד ה ו ש
« ספט    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Tags

בלוגרול

The Unbelievable Truth

1. לפני הכל

לייבל חדש בישראל – "Lonely Boy Records" קוראים לו, כבר יש להם בלוג ומערכת שיווק מתהווה והם כבר הספיקו להחתים את האמן הראשון שלהם – זמר הפולק רוק המצוין עומר לשם, שבעברנו אנחנו חולקים חברות בארגון-הלהקות-הישראליות-ששרות-באנגלית Misc. צפו לגדולות ונצורות מהם.

2. אנדי יורק והאמת שלא תיאמן

Andy Yorke

כמה קשה, אני מתאר לעצמי, להיות אח של כוכב רוק. מה היה עולה בגורלו של אארון המת אם היה נשאר בחיים והופך להיות האח של אלביס פרסלי? מה חושב האח של פול מקרתני? או של ג'ון לנון? ומה היה קורה אם הם היו מחליטים להגדיל את סכום ההימור ולנסות להפוך להיות כוכבי רוק בעצמם? אדם אחד, לפחות, יכול לתת להם את התשובה – אנדי יורק הוא אח של אחד, ת'ום, שבמשך תקופה לא קצרה בשנות ה-90 הפך על פניה את המוזיקה הבריטית, וזו של כל העולם, כמו שאנחנו מכירים אותה, שממשיך לעשות שמות בעולם מוזיקת הרוק כמו שאנחנו מכירים אותה ביחד עם הלהקה שלו, ושעכשיו החליטו גם לשנות את חוקי המשחק של עסקי המוזיקה עם האלבום האחרון שלהם, "In Rainbows".

לקראת סוף שנות ה-90, אחרי שרדיוהד ביססו את הגאונות שלהם עם יצירת המופת "OK Computer" והתכוננו ללכת בכיוון מוזיקלי שונה לגמרי עם סוף המאה, אנדי יורק הקים להקה משלו, עם השם היומרני The Unbelievable Truth (היומרנות, אגב, היא לא שלהם, אלא של האל הארטלי, שהלהקה קרויה על שם סרט שלו). יורק, שנולד עם שתי העיניים פקוחות באותה המידה, אמנם לא ראה את העולם בדרכו המיוחדת של ת'ום יורק, אבל היכולות המוזיקליות שלו ושל הלהקה שלו הוכיחו את עצמן, או שאולי זה היה שם המשפחה הנכסף ששיכנע את Virgin להחתים אותם. האלבום הראשון שלהם, שזכה לשם האירוני "Almost There" ויצא ב-1998, הכיל כמה שירים נפלאים – כמו "Solved" או "Higher Than Reason" – אבל הלהקה מצאה את עצמה בזמן המאד פורה בשביל מוזיקה בריטית של סוף שנות ה-90, והם נבלעו בכמות המוזיקה המצוינת האדירה שיצאה מהאי הזה אז, ונזרקו מהלייבל. למזלם, לייבל אחר ולא פחות טוב בשם Shifty Disco אסף אותם לחיקו ושם הם הוציאו אלבום נוסף – "SorryThankYou", לא פחות מוצלח מקודמו, אבל גם לא יותר מצליח מקודמו. אנדי יורק, שההצלחה הגדולה של הלהקה של אחיו בטח לא גרמה לו לישון יותר טוב בלילה, החליט לעזוב את הלהקה, ובלי הקול המיוחד שלו והשירים שהוא כתב, לא היה טעם להחזיק את הלהקה בחיים והיא התפרקה, ב-2001.

עכשיו, כשעושה רושם שרדיוהד נעלמו בתוך ענני התהילה של עצמם ומבליחים רק מדי פעם כדי להוציא אלבומים גאוניים, בחינם, באינטרנט, וכשהסצינה המוזיקלית הבריטית מסתכמת בהרבה להקות שהשם שלהן מתחיל אותו דבר כמו The Unbelievable Truth, אבל היכולת המוזיקלית שלהן פחותה בהרבה, בדרך כלל, אנדי יורק החליט לחזור ולנסות את מזלו שוב. הפעם לבד, כשהוא לוקח איתו שניים מחברי הלהקה כנגני ליווי, הוא מוציא אלבום בשם "Simple". האלבום עצמו ייצא ביולי, אבל סינגל ראשון מתוכו כבר ניתן לקנות ב-iTunes, ושלושה מתוך השירים שיהיו שם אפשר כבר לשמוע בדף החללשלי שלו.

תגובה