תפריט ראשי:

חיפוש באתר

Categories

יוני 2024
א ב ג ד ה ו ש
« ספט    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Tags

בלוגרול

שירים עצובים

1. לפני הכל

קצת לפני שהתחלתי לעבוד על הבלוג השבוע, קיבלתי בשורות עצובות מאד מארה"ב, לגבי אחד מהחברים ברשימת תפוצה של אי מיילים שאני חבר בה, המורכבת ממעריצים של Firewater. "ג'סטר" ג'ו מוחיקה היה חולה בסרטן המעי הגס במשך הרבה זמן, ואנחנו כולנו קיווינו שהוא ייצא מזה ושיצליח להתאושש מהטיפולים הלא נעימים, אבל התקוות שלנו התבדו השבוע – ג'ו היה מעורב בתאונת דרכים בטקסס, ארץ מגוריו. הוא נהרג במקום, הבת שלו, בת 5, פונתה לבית חולים ומתה שם אחרי כמה שעות. לא הכרתי את ג'ו באופן אישי, אבל מהדברים שהוא כתב ברשימת התפוצה שלנו ובבלוג שלו, וגם מהדברים ששמעתי עליו מחברים קרובים יותר (שגם הם לא פגשו אותו באופן אישי מעולם), הוא היה אדם טוב, שהצליח להתמודד גם עם המחלה שלו וגם עם הדרך המזוויעה של מערכת הבריאות בארה"ב לסייע לאנשים חולים, בחוש הומור ובאופטימיות שלא נגמרו אף פעם. אחת מהלהקות שהכי אהב היתה Killing Joke, והוא אפילו תיפקד בתור מנהל האתר של הלהקה. הוא השאיר מאחוריו את אלנה, אשתו (גם היא חברה בנפרד ברשימת התפוצה שלנו) ושני בנים. נוח בשלום, ג'ו. הפוסט הזה מוקדש לך.

2. שירים עצובים

באותה רשימת תפוצה, מישהו פירסם במהלך השבוע שעבר לינק לאתר שנקרא "ספינר". ניסיתי, ולא הצלחתי, להבין מה המטרה של האתר הזה – הניחוש שלי הוא שמדובר באיזשהו בלוג מקצועי, שמחולק למדורים שונים שנכתבים על ידי אנשים שונים ועיקר המטרה שלו היא להיות מגניב ולכתוב על מוזיקה – בהכרח בסדר הזה. בכל אופן, הלינק שנשלח התייחס לכתבה אחת שהיא חלק ממכלול של כתבות שהם מפרסמים מדי פעם, שכוללת רשימה ממוספרת של דברים שהם הכי. הפעם – 25 השירים הכי עצובים באופן מיוחד בהסטוריה. אי פעם. נקודה.

אז בתור התחלה, כל התייחסות לקשר בין שירים לרגשות שהם מעוררים באנשים ששומעים אותם, היא סובייקטיבית מהגדרתה. מה ש"ספינר" מנסים לעשות, עושה רושם, הוא ליצור רשימה של שירים שהעצבות שבהם היא אוניברסלית והנושאים שהם מדברים עליהם הם פשוטים ומפושטים ככל האפשר. מי לא יכול להבין את העצבות, למשל, באפשרויות ועתיד שנעלמים ברגע שזוג צעיר נכנס להריון והעתיד שלו נקבע בשבילו בבת אחת ("The River" של ברוס ספרינגסטין)? או במערכת יחסים שלא נשאר בה דבר חוץ מהאינרציה של מערכת יחסים ("Lost Cause" של בק)? או בילד מת ("Concrete Angel" של מרטינה מקברייד)? זאת אולי הסיבה שחלק מהבחירות האחרות של "ספינר" ברשימה הזו, כמו "Space Oddity" של דיוויד בואי, הן קצת תמוהות.

בגלל הסיבה הזו, ובגלל שרשימות מהסוג הזה יכולות, ואולי אמורות אפילו, להיות סובייקטיביות, ובגלל שאני יכול, אני רוצה להציע רשימה אחרת. גם היא של 25 שירים עצובים – אבל לא הכי עצובים. רק 25 שירים שבעיניי הם עצובים במיוחד. ניסיתי לכלול כאן שירים שהעצבות שבהם היא די ברורה, כך שהמכנה המשותף הגדול יותר של מאזינים יוכל להתחבר אליהם. אני מקווה שהצלחתי. השירים גם לא מסודרים בסדר כלשהו, הם פשוט שם:

1. Frank Sinatra – In the Wee Small Hours of the Morning

נקודה ראשונה שבה אני מסכים עם מי שבחר את השירים ברשימה של "ספינר". ב-1955, אחרי פרידה מתוקשרת שסיימה מערכת יחסים מתוקשרת עם השחקנית אווה גרדנר, פרנק סינטרה מוציא את האלבום הזה, ששמו כשם השיר כמעט – הראשון בשבילו ואחד הראשונים בכלל שכל השירים בו הוקלטו במיוחד לצורך האלבום ולא כסינגלים שנאספו לאלבום, ונותן משמעות חדשה לגמרי לכינוי שלו, "Ol' Blue Eyes". אם עוצמים את העיניים כשהשיר הזה, שפותח את האלבום, מתנגן, אפשר ממש לדמיין את פרנק סינטרה יושב בחדר ריק וחשוך, עם בקבוק חצי ריק שלפני לא הרבה זמן היה מלא לגמרי, מחכה שהטלפון יצלצל ואולי זאת תהיה היא.

2. Elton John – The Last Song

"אתמול באת להרים אותי מעלה," השיר הזה מתחיל, ומכאן הוא רק ממשיך ויורד. לאלטון ג'ון יש שני סוגים של בלדות – הסוג הראשון הוא הבלדות הסכריניות שהוא וברני טאופין כותבים כדי לגרום לאנשים אחרים לבכות; הסוג השני, והשיר הזה נכלל בו, הוא בלדות שהם כותבים כדי לגרום לעצמם לבכות. אלו הבלדות האמיתיות יותר, וזו נולדה בעקבות סיפור שהגיע לאלטון ג'ון על בחור צעיר, הומוסקסואל חולה איידס, שהקשר בינו ובין אביו התנתק מכיוון שהאב לא ראה בעין יפה את הנטיות המיניות של הבן שלו. הבן לא רצה להודיע לאב בשום צורה שהוא חולה, אבל כשהאב גילה שהבן גוסס מאיידס, הוא טס לפגוש אותו ונשאר כדי לסעוד אותו, עד שנפטר. המילים שמסכמות את הפזמון גם מסכמות את מה שהשיר הזה מנסה להעביר – "אני מניח שלא הערכתי נכון אהבה של אב לבנו".

3. Beck – Lost Cause

עוד נקודה שבה אני מסכים עם האנשים שערכו את הרשימה של "ספינר". ב-2002, אחרי מערכת יחסים ארוכה, בק נפרד מהחברה שלו ועשה מה שכמעט כל מוזיקאי היה עושה במקרה כזה. הוא כתב על זה שיר – ולא רק שיר, אלא אלבום שלם. ולא רק כתב, אלא גם הוציא אותו. והאלבום הזה, "Sea Change", יצירת מופת בשביל בק ובכלל, מתאר את חוסר האונים בסוף מערכת יחסים, כשכבר לא נותר בה שום דבר טוב להילחם בשבילו, או במילים שלו – "נמאס לי להילחם על המטרה האבודה הזו".

4. Cyndi Lauper – Time After Time

אחת מטעויות השיפוט המוזיקליות הכי גדולות שעשיתי היתה לחשוב שסינדי לאופר היא [בלונדינית לא בהכרח אמיתית] שאין לה הרבה ערך מוסף מעבר לזה, אבל אחרי שגיליתי ש"I Drove All Night" הוא לא גרסת כיסוי לשיר של רוי אורביסון, אלא להיפך, גיליתי שהיא כתבה וכותבת את המילים והמוזיקה לכל השירים שלה, והשיר הזה הוא דוגמא טובה לסוג מיוחד של שירים עצובים – כאלו שהעצבות שלהם נובעת בעיקר מהניגוד המוחלט בין הבתים לפזמון. כאן, הפזמון אומר, בין השאר, "אם תלך לאיבוד, אמצא אותך, אני אחכה, פעם אחרי פעם" – זה מה שהיא שרה למי שהיא עוזבת, כשהיא יודעת שאף מילה מאלו לא נכונה. קסנדרה ווילסון הקליטה בשביל פסקול הסרט "Brown Sugar" גרסה אפילו יותר יפה של השיר הזה.

5. R.E.M. – Fretless

ברוב השירים של R.E.M., המילים של מייקל סטייפ מעורפלות במקרה הטוב, ובלתי מובנות בכלל במקרה הפחות טוב. השיר הזה לא יוצא דופן – הוא מדבר, אני חושב, על מישהו או מישהי שמגלים שהם נבגדים ומקבלים את ההחלטה הקיצונית ביותר שאפשר לקבל במקרה כזה – להרוג את שני הבוגדים. המוזיקה, והשירה הנחרצת של סטייפ ושל קייט פירסון מ-B52's מעבירים בצורה מאד ברורה את ההרגשה של להיות לבד.

6. U2 – Tomorrow

כשבונו היה בן 14, אמו נפטרה והוא כתב את השיר הזה על ההלוויה שלה. השיר נמצא באלבום השני שלהם, "October", והוקלט שוב, בגרסה יותר שקטה והרבה יותר עצובה, על ידי בונו והבסיסט אדם קלייטון, לאוסף שנקרא "Common Ground". השיר (המקורי) כולו בנוי בצורה שמעבירה מאד בבירור את מגוון הרגשות שיש לילד בן 14 כשהוא מאבד הורה – הבלבול, העצב, הכעס. המילים הראשונות, שנשמעות כאילו הן מתייחסות לחוסר התפיסה של מוות של ילד קטן, הן הרבה יותר עצובות כשיודעים מה הגיל האמיתי של בונו היה כשאמו נפטרה – "האם תחזרי מחר? האם אני יכול לישון הלילה?"

7. Harry Chapin – Cats in the Cradle

ילד נולד, לאבא אין זמן. ילד גדל, לאבא אין זמן. ילד נוסע לאוניברסיטה, חוזר לביקור, לאבא יש זמן אבל הילד התרגל לחיות בלעדיו. האבא זקן ורוצה לבלות קצת זמן עם הילד, אבל לילד אין זמן. המעגל האכזרי של הזנחה סמויה ממשיך. המילים האחרונות בשיר הזה הן הכי עצובות – "כשסגרתי את הטלפון פתאום הבנתי – הוא גדל והפך להיות כמוני. הילד שלי הוא בדיוק כמוני."

8. Eric Clapton – Circus

Tears in Heaven הוא כמובן, השיר המפורסם יותר שאריק קלפטון כתב על בנו, קונור, שנהרג כשנפל מחלון חדר מלון, מרחק של כמה עשרות קומות מהקרקע. מאוחר יותר, באחד מאלבומיו האחרונים – Pilgrim – הוא כלל גם את השיר הזה, גם הוא על קונור. שיר קורע לב שמוכיח שככל שהזמן עובר, מן הסתם, הגעגועים הולכים ונהיים יותר חזקים.

9. Joan Armatrading – The Weakness In Me

כל כך הרבה סיבות יש בעולם לכתוב שירים עצובים, ועושה רושם שאחת מהכי פוריות היא בגידה. בדרך כלל, הצד הנבגד הוא זה שכותב את השירים, אבל דווקא השירים המעניינים יותר הם אלו שבאים מהצד הבוגד. אני זוכר, במעורפל, כמה שירים מהצד הבוגד הגברי, אבל, אם להתעלם מגיבוב השטויות המביך של אבריל לווין מהשנה האחרונה, The Weakness In Me של ג'ואן ארמטריידינג הוא המקרה היחיד שאני יכול לחשוב עליו של שיר שנכתב מהצד הבוגד הנשי. המילים של ארמטריידינג הן כל כך כנות וחסרות אונים, שהיא כמעט מצליחה לשכנע אותך. כמעט.

10. Antony Haggarty – Perfect Day

לפעמים, זה לא השיר שהוא כל כך עצוב, אלא האינטרפרטציה שלו. מי שכתב את השיר, במקרה הזה כמו בהרבה מקרים אחרים, כנראה לא הבין את הפוטנציאל הדכאוני הטהור הגלום בשיר כזה – שהמילים שלו אומרות דבר אחד אבל השירה יכולה להגיד דבר אחר לגמרי. וכך, באמצע האלבום התמוה "The Raven" של לו ריד, הוא החליט לשלב שירים ישנים שלו בביצועים של אנשים אחרים – ואחד מהם הוא השיר הזה, בביצוע של אנתוני (בלי הג'ונסונס) וקולו המלאכי. השיר, על כל הקונוטציות המשתמעות ממנו, לא זוכה לאירוניה העצובה שאמורה לנטוף ממנו כשלו ריד עצמו שר אותו – בקול החצץ של לו ריד הכל נשמע הרבה יותר אמיתי וכנה, ויום מושלם הוא באמת יום מושלם. כשאנתוני שר, לעומת זאת, אפשר לשמוע בבירור את חוסר האונים, את כמה זה נדיר שזה יום מושלם ועד כמה הימים האחרים כל כך מחורבנים.

11. R.E.M. – Let Me In

עוד פעם R.E.M. הפעם, השנה היא 1994, R.E.M. מחליטים להוציא אלבום כבד הרבה יותר מכל מה שאי פעם עשו ושני איקונים, אחד מוזיקלי ואחד קולנועי, נפטרים במפתיע בפרק זמן מאד קצר, כל אחד מסיבותיו הוא. מייקל סטייפ, חבר קרוב של שניהם, מחליט להקדיש את האלבום לאחד – ריבר פניקס – ולכתוב את השיר היפהפה הזה על השני – קורט קוביין. "היי, תן לי להיכנס," הוא זועק בפזמון, ובדמיון עולה הדמות השדופה שלו נהדפת על הארון של קורט קוביין ומתחננת שיפתח ויסביר.

12. Leonard Cohen – Famous Blue Raincoat

ניסיתי. באמת שניסיתי. אבל אי אפשר להכין רשימה של שירים עצובים בלי לכלול את השיר הזה, האפיטום, מבחינתי, של היצירה של לאונרד כהן. שיר על בחור שגנב לבחור אחר בחורה, ומעביר את חייו אחר כך בחשש שאולי אותו בחור, ואולי מישהו אחר, יגנוב אותה ממנו. ואולי, בעצם, ההיפך הוא הנכון. אף פעם לא הבנתי באמת את השיר הזה. אני רק יודע שמכל השירים של לאונרד כהן, זה נשמע כמו השיר האחד שאחריו לאונרד כהן באמת היה רוצה לגזור על עצמו תענית שתיקה.

13. אביתר בנאי – אבות ובנים

הפריווילגיה שלי, לעומת "ספינר", היא שאני יכול להכניס כאן גם שירים עבריים. והנה אחד מהם, שיר יפהפה שמתחבא בסוף של האלבום הראשון של אביתר בנאי, ומבטא, במילים מעורפלות ומשורטטות, את החשש של כל הורה כאן. "הלב של אמא מתפוצץ – מי אשם? לא אני אשם". שיר, שבארץ הזאת, אפשר לקרוא אותו בכל כך הרבה דרכים שונות.

14. The Divine Comedy – Edward the Confessor

The Divine Comedy בנו (בנה?) את הקריירה שלהם על שירים מתוזמרים, בשירה מאד פרנק סינטרית-דין מרטינית-טום ג'ונסית שכזאת, ודווקא השיר הכי יפה שלהם הוא ממש לא כזה. מה שמובן, כי הוא בי סייד של סינגל מתוך האלבום שלהם שהוא הכי לא כזה – Regeneration, שהפיק נייג'ל גודריץ' (וכל אלבום שמפיק נייג'ל גודריץ' הוא בעצם קצת אלבום של נייג'ל גודריץ', באמת). "אני כל כך מצטער," ניל האנון פותח את השיר הזה, "אנא סלחי לי," וממשיך ומפרט את כל הדברים שגם אנחנו היינו רוצים להצטער עליהם, אם רק היינו יכולים.

15. The Blue Nile – Happiness

בתור הדובדבן הקטן, על הדובדבן הגדול, שעל הגלידה בגביע שהיא הרשימה הזו, הנה שיר שהוא פסגת העצבות האולטימטיבית – איש שעבר כל כך הרבה סבל וצער, שגם כאשר מגיעה המנוחה והנחלה, הוא לא באמת מאמין. "עכשיו כשמצאתי סוף סוף שלווה," הוא שואל, "תגיד לי, ישו, היא תישאר?"

חדי העין ביניכם ישימו לב שהרשימה הזאת לא מגיעה עד 25, וזה בגלל שאני רוצה שאתם תשלימו את ה-10 שירים שנשארו. למה? משתי סיבות:

1. אני רוצה שתתאמצו קצת. סתם לקרוא זאת לא חכמה.

2. אני גם רוצה להכיר 10 שירים עצובים חדשים.

ואני רוצה לשמוע נימוקים משכנעים. 10 השירים שאני הכי אתרשם מהם יהיו כאן בשבוע הבא והאנשים שיציעו אותם יקבלו פרס. או משהו.

בינתיים, לילה טוב.

15 תגובות ל“שירים עצובים”

 • ספטמבר כהן הגיב:

  אף פעם אל תבקש מחובבי בלוגים מוסיקלים לבחור רק שיר אחד, זה כמו
  לשאול ילד אם הוא אוהב יותר את אמא או את אבא P:
  שלושה;

  Tom Waits – Who Are You

  כי זה הכי קרוב לעצב שלי, ובעיקר בגלל excuse me while I sharpen my nails

  Neil Young – Ambulance Blues

  מה יותר עצוב משיר עצוב על שירים עצובים.

  Tricky – Poems

  שירי פולק עצובים, בלדות רוק קורעות לב והמנוני עצב יש בשפע, אבל טריפ-הופ עצוב הוא הישג של ממש.

  אגב, מהשירים של לאונרד כהן One Of Us Cannot Be Wrong תמיד עשה לי הרבה יותר, מומלץ.

 • גבי הגיב:

  Prince – Sometimes It Snows In April

  מקרה נדיר ומבורך של חשיפת רגשות מצד אמן אשר לרוב שומר את הכל לעצמו.

 • גבי הגיב:

  וגם:
  The Beach Boys- 'Till I Die

  בריאן וילסון מבין כי הכאב שבתוכו לא ייעלם עד יומו האחרון.

 • איילת הגיב:

  (כאן דרך העונג)

  Romeo and Juliet (של הדייר סטרייטס, אבל עדיף בעיני הקאבר של האינדיגו גירלס)
  מראש, התחינה הנואשת של השיר הזה היא קורעת לב, אבל הדייר סטרייטס שרים את זה כל כך מאופק שאם לא מקשיבים למילים, אפשר בכלל לא לשים לב. האינדיגו גירלס, כמו שחברה אמרה פעם, נשמעות כאילו הן הקשיבו לשיר ואמרו לרומאו: "אבל אם תשיר את זה ככה, היא לא תבין!". אז הן שרו את זה ככה שהיא כן תבין.

  Busby Berkley Dreams – The Magnetic Fields
  קשה קצת עם השדות המגנטיים, כי המוזיקה שלהם נשמעת יותר כמו תרגיל אינטלקטואלי ומוזיקלי, עמוס בהתחכמויות, מאשר משהו שנכתב בדם ליבם. אבל פה, לא יודעת למה, זה עובד.

  Joni Mitchell – Little Green
  כל האלבום Blue הוא גלולת עצב אחת גדולה, אבל בחרתי את השיר הזה, על התינוקת שג'וני מסרה לאימוץ, ועל כל התקוות שיש לה בשבילה בכל זאת.

 • דודו הגיב:

  sundays – wild horses
  smiths – last night
  radiohead – lucky

  שרון מולדאבי – מעט ממה שאת
  שרון רוטר – הניצוץ
  החשמליות – לונדון

 • marder הגיב:

  black heart של calexico

 • ליאור הגיב:

  NICK DRAKE – WAY TO BLUE
  לא הבנתי בדיוק מה הוא מנסה להגיד שם אבל זה שיר כל כך עצוב
  א. בגל שלדרייק יש קול ממש מלמכולי
  ב. כל האווירה של השיר גורמת להרגיש כאילו הכינור ברקע חורק לי על הלב

  מומלץ בחום 😀

 • אדיר הגיב:

  לדעתי
  זה לא שיר כזה עצוב במילים אבלל ..
  יש אומרים שהמילים של השיר לא מובנים ולא נמצא אף פעם פירוש מדוייק לשיר
  אומרים שדוד המלך כתב את המילים הללו
  הוכחה משמעותית לא נמצאה ..
  בשנת 1661 מתרגם ידוע ניסה לתרגם את השיר אך לא הבין 3 בתים שלמים של השיר אז הוא פשוט שם גרשיים למעלה וכתב : Hallelujah heb
  השיר צובט בלב יצאו לו ממש המון גירסאות אחד מהם תשמעו בסרט שרק 1
  ויש עוד גירסאות כמו השיר גמר של אלכסנדרה ברוק באמריקן איידול
  המנגינה צובטת ועצובה עד מאוד שיר מאוד מומלץ אגב הגירסה המקורית לשיר היא של לאונרד כהן ( לדעתי זה השיר הכי עצוב בעולם ) שאני שמעתי בכל אופן

 • שירז הגיב:

  אמ ..
  ישלי כמה שירים קבועים שאני עצובה :
  1. when you're gone – avril lavinge
  שיר מדהים , גם הקליפ ממש מרגש .
  השיר מדבר על בנאדם שהלך, והאישה כביכול מתגעגעת אליו ..
  השיר מדהים , הוא גרם לי לבכות כמה וכמה פעמים שהייתי עצובה .
  2. A little bit longer – Jonas brothers
  זה שיר שאחד הזמרים שר בהלקה כסולו.
  הזמר הזה חולה סכרת והוא כתב את השיר הזה על היום שבו הודיעו לו על הסכרת ..
  שיר מאוד מרגש , עצוב ויפה .
  3. Everytime – britney spears
  שיר יפה … !!!!
  השיר הוא איטי ומדהים …
  אינלי יותר מה להגיד .. שמעו ותבינו ; )
  4. cause of You – Kelly Clarkson
  השיר הכלכך מפורסם של קלי קלארקסון D:
  שיר מדהים ומרגש , הקול של קלי פשוט מדהיייים שם ! [=
  5. My Happy Ending – Avril Lavinge
  שיר לא הכי איטי והכי עצוב , אבל זה גם שיר יפה ..
  אם אני לא טועה – זה שיר על פרידה … [=
  6. Nicholas jonas – Appreciate
  שיר מאוד עצוב …
  זה שיר על אבא שנהרג בתאונת דרכים , ביום שהבת שלו חגגה יומולדת 16 . הוא מספר על מה קרה שהודיעו לאמא והכל ..
  שיר מאוד מאוד מאוד מרגש ויפה .
  7. Jonas brothers – black keys
  השיר הזה הכניס אותי לעצב ודיכאון הרבה מאוד פעמים שרציתי שאני יהיה בדיכאון
  אני לא בטוחה על מה השיר הזה מדבר , אבל המילים שלו מ ה מ מ י ם ! ! !
  8. Demi lovato – Don't Forget
  שיר מאוד מאוד מרגש ויפה , בסוף היא קצת עושה רעש אבל זה עדיין שיר מדהים .
  הוא מדבר על שני אנשים שנפרדו , והיא מבקשת ממנו שלא ישכח את מה שהיה ביניהם
  9. I Miss You – Miley Cyrus
  שיר פשוט מדהיייים !
  זה שיר שהיא שרה לסבא שלה שנפטר ,
  היא אומרת שהיא מתגעגעת לחיוכים שלו ולעוד כל מיני דברים ..
  בשיר הזה היא לא אומרת " סבא " , ככה שאתם יכולים להתייחס לזה כשיר אל חבר או משו כזה .. D:
  10. ועכשיו – שיר בעברית [ 8 ,
  שירי מימון-חלק ממך
  שיר ממש יפה D:
  אחד השירים היחידים שאני שומעת בעברית = ]

  ועוד שתי שירים , שהם מתוך תוכנית שנקראת " J.O.N.A.S "
  חפשו ביוטיוב ותמצאו אותם . הם שירים על אהבה .. D:
  * Joe Jonas – Tell Me Why
  * Nick Jonas – Give Love And Try

  וזהו [=
  אגב ,
  אני מצטערת שרוב השירים כאן הם של אותם להקות / זמרים ,
  פשוט אני לא מכירה כלכך שירים עצובים של זמרים אחרים ..
  כי תכל'ס אלה הלהקות / זמרים היחדים שאני שומעת ^^"

 • נטלי הגיב:

  אלה שירים עצובים שאני הכי אוהבת לשמוע :
  (כולם באנגלית)

  1)
  Jojo – Too Little Too Late

  זה שיר ממש יפה,
  אני אישית מאוד אוהבת אותו…
  קצת קשה לי להסביר
  אבל השיר בעיקרון מספר על ילדה
  שיש לה חבר שלא לוקח אותה
  ברצינות ומבטיח לה שהוא ישתנה וכו'..
  זה שיר שמאוד כדאי לשמוע (:

  2)
  who's that girl – hilary duff

  זה שיר מאוד עצוב (לדעתי)
  שמספר על ילדה שיש לה חבר
  שבסופו של דבר מעדיף מישהי אחרת
  והיא מרגישה שהיא הורסת לה את כל
  הדברים שהיו לה …

  3)
  Taylor Swift – You Not Sorry

  זה אחד השירים שאני הכי אוהבת אצלה,
  זה לא שיר איטי אבל מרגש (:
  הוא מספר על מישהי שהיה לה חבר
  שכל הזמן טעה והיא הייתה סולחת לו,
  ובשיר היא אומרת שהוא לא באמת מצטער
  ושהוא כל הזמן איכזב אותה וכו'
  עדיף שתשמעו את זה במקום שאני אסביר..

  4)
  beyonce – broken hearted

  זה שיר מאוד עצוב ומרגש,
  שמספר על מישהי שבעצם
  הכירה מישהו וחשבה שהוא שונה משאר הבחורים
  אבל בסוף היא מגלה שהיא טעתה..

  5)
  britney spears – i run away

  זה לא שיר איטי או שיר שיגרום לך לבכות
  זה שיר שפשוט שומעים שעצובים,
  זה שיר שמספר על מישהי שחבר שלה עזב אותה
  וקשה לה להמשיך הלאה..

  6)
  Just Yesterday – britney spears

  זה שיר מאוד מאוד יפה !
  זה שיר שבריטני ספירס כתבה
  על אחותה הקטנה,
  והיא אומרת לה שקשה
  לה לראות שהיא סובלת וכו'…
  זה שיר מדהים !

  7)
  Rihanna – Cry

  אחד השירים היפים של ריהאנה..
  הוא שיר מאוד עצוב ומרגש…

  8 )
  Britney Spears – Everytime

  קשה לי להסביר למה אני אוהבת את השיר הזה,
  זה שיר מהמם ,
  ופשוט חובה לשמוע אותו..

  9)
  hilary duff – someones watching over me

  זה שיר מתוך סרט (בקול גדול)
  שבעצם מספר על מישהי שאחיה נהרג בתאונה,
  והיא כותבת עליו את השיר הזה..
  זה שיר מאוד עצוב ויפה…

  10)
  Christina aguilera Hurt

  זה שיר ממש עצוב..
  אין לי ממש מה להוסיף,
  זה שיר שמספר

  על מישהי שאיבדה מישהו שהיה יקר לה..
  ואם אני לא טועה זה היה אבא שלה..

 • רחל הגיב:

  לא פחות עצובים, אבל בעברית- ולא שירי יום זיכרון…

  הבית שלך/שלמה ארצי

  שיר שמציג את המקום הכי בטוח שלנו כמורכב מהרבה רגעים קטנים ולא בהכרח מאושרים. שיר שמדבר על מה שאנחנו מציגים לעולם, לעומת מה שאנחנו מרגישים בפנים…

  אחרת/דניאל סולומון

  שיר שמדבר על מישהו, שאהב מישהי, והיה בטוח שגם היא אוהבת. אבל היא עזבה, והוא נשאר להתמודד עם כל האהבה שנותרה…

  מיתר קרוע/דניאל סולומון

  שיר עצוב (וזה היה ככה עוד לפני שידעתי שהוא לזכרה של ענבל פרלמוטר) על מישהי שלא משתלבת, שלא מצליחה למצוא את המקום שלה, מיתר קרוע.

  אין לך הגנה/דניאל סולומון (כן, האיש הוא הזוהר ארגוב של הרוק בישראל…)

  שיר מדכא ברמות, שמציע שלפעמים אנחנו האויבים הכי גדולים של עצמנו, ושמפנינו, אין לנו הגנה לעיתים קרובות…

 • שירוש ~ הגיב:

  אממ.. השירים פה ממש מהממים במיוחד השירים מהרשימה של נטלי 😛

  נטלי, השירים שרשמת עצובים ומרגשים זה בדיוק הסגנון שלי ~

  עם יש עוד שירים שאת מכירה בסגנון הזה ובאלך לשתף בכייף ^.^

  בהביי חיימשלי 🙂

 • דודי הגיב:

  Michael Jackson – Gone too soon

 • Shim iAd הגיב:

  Pink Floyd wish you were here
  שיר לרצינים עצוב וקשה לשמיעה
  Johnny cash hurt
  שיר על החיים הוא הוציא אותו קצת לפניי שהוא מת
  Matthew west save a place for me
  שיר עצוב אבל גם מנחם מאוד

 • بانه הגיב:

  my view its actually remarkable in favor of me
  https://banehmarket.com
  thanks alot

תגובה